Rally Finland 2018 - 0,1 sekundy między czołową dwójką

pią, 27 lipca 2018 godz. 13:55:18 skomentuj rajdy

Mads Ostberg | fot. Citroen Racing

Mads Ostberg popisał się najlepszym czasem na ponad 19-kiloemtrowym oesie Oittila i powrócił na fotel lidera w klasyfikacji generalnej Rajdu Finlandii. Norweg na odcinku był o 1,2 sekundy szybszy od Ott Tanaka, który po sześciu próbach traci do kierowcy Citroena 0,1 sekundy. Podobnie jak rano wszyscy kierowcy zdecydowali się na pięć nowych, średnich Michelinów.

- To był naprawdę trudny odcinek. Było sporo kurzu. Podejmowałem w nim pewne ryzyko. Wiem, co chce zrobić Ott i muszę robić to samo. Naprawdę podoba mi się samochód i praca z Citroenem. Cieszę się z mojego czasu - mówił Ostberg.

- Martin powiedział mi, że było dobrze, ale nie wierzyłem mu. Początek jest bardzo luźny. Starałem się, jak mogłem. Wygląda na to, że za niedługo zacznie padać. Nie czułem się najlepiej - podsumował Tanak.

Trzeci czas uzyskał Teemu Suninen (+3,8), co pozwoliło kierowcy M-Sportu awansować na trzecie miejsce w klasyfikacji generalnej. Czwarty był Craig Breen (+5,6), a piąty Hayden Paddon (+6,6)

- Czułem się dobrze, ale było sporo kurzu. Gdy jedziesz szybko i nic nie widzisz, jest dość niebezpieczne. Myślę, że byłoby dobrze, gdyby spadł mały deszcz - mówił Suninen.

- To był czysty przejazd. Mamy za nisko ustawione zawieszenie i na początku prawie wypadliśmy. Wiele razy pojawiał się kurz, ale bawimy się. Nadal atakuję - informował Breen.

- Czeka nas długa droga. To był naprawdę trudny oes. Kurz był niewiarygodny. Wahałem się jadąc w nim - tłumaczył Paddon.

Esapekka Lappi (+9,4) popisał się szóstym rezultatem. Siódmy był Jari-Matti Latvala (+10,2), a ósmy Elfyn Evans (+11,3). Dziesiątkę zamknęli Sebastien Ogier (+15,2) i Andreas Mikkelsen (+15,9), który był lepszy od zespołowego kolegi: Thierry'ego Neuville'a (+20,6).

- Trochę zajęło mi, zanim znalazłem właściwy rytm. Teraz mam zaufanie do auta. Czuje się zdecydowanie lepiej - mówił Lappi.

- Czas nie jest dobry. Myślałem, że będzie dobrze. Czułem się świetnie. W kilku miejscach pojawił się kurz, ale Ott jedzie niesamoiwcie - relacjonował Latvala.

- Pojawiło się kilka kropel deszczu. To było bardzo denerwujące - komentował Evans.

- Samochód wrócił do normy, ale walczymy o jakiekolwiek wyczucie. Nie czuję się pewnie. Zawsze zastanawiam się nad poziomem przyczepności - tłumaczył Mikkelsen.

- Staram się, ale to nie działa. Jest bardzo luźno, zwłaszcza gdy jedziesz pierwszy na trasie. Pod koniec czułem jakbym jechał na maksimum. Deszcz niczego nie zmienił - mówił Neuville.

Po sześciu odcinkach Ostberg ma za sobą Tanaka (+0,1), Suninena (+19,1), Latvalę (+19,9) i Paddona (+20,3).

W WRC2 oesowe podium stworzyli Finowie. Emil Lindholm był szybszy od Kalle Rovanpery (+1,9) i Jariego Huttunena (+3,9). Ole Christian Veiby (+4,6) uszkodził koło na oesie. Po sześciu odcinkach czołową trójkę tworzą Rovanpera, Veiby (+18,3) i Pietarinen (+19,8). W klasie RC2 Łukasz Pieniążek i Przemysław Mazur awansowali na ósme miejsce. W klasie RC2 Łukasz Pieniążek i Przemysław Mazur awansowali na ósme miejsce.

fot. Citroen Racing